Wystawa Przemysłu i Rolnictwa w Częstochowie z 1909 roku

Spis Wystawców

 

60

Antoni Kunz c. k dostawca dworu Hranice Morawa (Austrja).

Hala maszyn.

     Największa i najstarsza słowiańska fabryka urządzeń wodociągowych i gazowych w państwie Austryjackim więcej jak od 25 lat, jako specjalny zakład, w tej gałęzi przedewszystkiem buduje: wodociągi dla miast, gmin, zamków, pałaców, will, dworów, zakładów kąpielowych, przemysłowych i t p. podług najnowszych urządzeń przy nadzwyczaj tanich cenach przy używaniu najlepszych materjałów. Pompy wszelkiego rodzaju i dla każdego celu ręczne, zastosowane do transmisji i dla poruszania parą, sikawki ogrodowe, ogniowe dwu i czterokołowe najlepszej konstrukcji, również i wszelkie narzędzia dla straży ogniowej. Motory wietrzne, automatyczno-hydrauliczne maszyny (barany) do wyprowadzania wody do miejsc w znacznej wysokości położonych, instalacja kompletnych urządzeń wraz z łazienkami, wodociągami domowemi, klozetami, fontannami i t. p.

     Firma zatrudnia oprócz 2 aut cywilnych inżynierów 54 urzędników, między którymi znajduje się 11 dypl. inżynierów, 130 monterów i 400-500 robotników przy różnorodnych budowach.

     Przyjmuje sporządzanie planów i kosztorysów po najtańszych cenach. Celem umożliwienia otrzymania subwencji krajowej lub rządowej, wysyła na życzenie dla sporządzenia planów i kosztorysów swoich fachowych inżynierów. Firma, jak z pism można się przekonać, wykonała wodociągi w 136 miastach, 860 gminach i jest najstarszym przedsiębiorstwem tego rodzaju robót w całym państwie Austryjackim.


Poprzednia strona

Powrót do bieżącej grupy

Następna strona


© 2006-2020. All Rights Reserved. Grzegorz Czepiczek.
strzałka do góry